Javascript אינו מופעל בדפדפן שלך. הפעל אותו על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך.

מהישרדות לביצועי שיא במצבי משבר | בחזרה מטואיצ'י

יוסי גינסברג - Yossi Ghinsberg

הוא יזם ומחבר הספר “בחזרה מטואיצ’י”. הספר שהפך לרב מכר ולספר "קאלט" מספר את סיפור הישרדותו המופלא של יוסי בלב האמזונס. “בחזרה מטואיצ’י” תורגם לשש שפות, ראה אור ב-15 מדינות והפך לרב-מכר בינלאומי. סרט קולנוע המבוסס על ספרו יצא לאקרנים בכיכובו של  דניאל רדקליף.

יוסי גינסברג

ההרצאות / סדנאות

 • ההרצאה: "בחזרה מטואיצ'י"

  כמי ששרד באמזונס במשך שלושה שבועות בתנאי הישרדות קשים בבדידות וחוסר וודאות לחייו נאלץ יוסי גינסברג לפתח יכולות שלעיתים נדמה שאפילו הצליחו לעקוף את חוקי הטבע. מעט אנשים בעולם המערבי מכירים את יערות האמזונס כה עמוקות כמו יוסי גינסברג. רוב האנשים היו מייחסים למסע שכזה תיוג של אירוע טראומטי, בעוד שיוסי מצא את הדרך להבין שהמסע הזה הוא רק ההקדמה לשליחות שלו.
  לאחר המסע המפורסם הזה שסיפורו מתגולל בספר רב המכר  "בחזרה לטואיצי" ובסרט ההוליוודי "JUNGLE" מ-  2018 בכיכובו של דניאל רדקליף, חזר יוסי  לאמזונס וחי שם שלוש שנים כבן לשבט האוצ׳ופיאמונס. יחד הם בנו את צ׳אלאלאן כפר נופש אקולוגי ששינה את מודעת השבטים באמזונס ונתן השראה לעולם כולו.

  האמזונס הוא המקום הצפוף ביותר על פני כדור הארץ ולפיכך עסקים / ארגונים  יכולים ללמוד דבר אחד או שניים,  על התנהלות שווקים ועל תחרות על משאבים. 
  במהלך השנים שבילה יוסי חי בלב יער העד, הוא חקר ולמד את סודות ההישרדות של האמזונס והתובנות שלו מהפכניות. 

  הסיפורים המרתקים של יוסי מלווים במסרים עמוקים שסוחפים את הקהל לא רק אל עמקי האמזונס אלא גם אל נבכי הנשמה שלו, למסע בלתי נשכח ומשנה חיים.
  תאגידי ענק ברחבי העולם מארחים את יוסי כדי ללמוד ולקבל השראה.
  בסקר שנערך לאחרונה על ידי אחד ממשרדי המרצים המובילים בצפון אמריקה דורג יוסי בין חמשת המרצים העסקיים הטובים בעולם.

 • מהישרדות לביצועי שיא במצבי משבר - אסטרטגיה אמזונית להסתגלות יעילה ומהירה

  משבר הקורונה הוכיח לנו ששינוי דרמטי יכול לבוא בחטף ולשנות מהיסוד את תנאי המשחק. חברות ואירגונים הרגילים לחשיבה דראוויניסטית של הסתגלות מהירה ותחרות אגרסיבית יגלו שהעולם השתנה ואיתו גם דרכי החשיבה הישנות. עולם חדש הפציע ואנחנו חייבים להבין אותו ולהתאים את  עצמנו אליו, לערכיו ולצרכיו ​המודל של הטבע, מראה לנו שדווקא בתקופות  מאתגרות אפשר להשיג רווחים גדולים יותר אם נוקטים בפעולות מדויקות ויעילות מצב של משבר הישרדותי הוא מחולל טבעי של ביצועי  שיא לפיכך יש לראות בו הזדמנות

  ​יוסי מבין הישרדות, הוא שרד 20 ימים לבד באמזונס  ומאז הקדיש שנים למחקר מעמיק של ׳חוקי הג׳ונגל׳ ומצא שחוקי היסוד של הטבע הם אוצרות של ממש לכל ארגון, חברה או עסק הרוצה לצלוח את המשבר הנוכחי ולהיות רלוונטי בעולם החדש

  בהרצאה חדשנית ומרחיבת אופקים יוסי יחשוף בפניכם

  איך הישרדות = ביצועי שיא ע״פ חוקי הג׳ונגל

   למה דרווין הטעה כשאמר שלא כולם שורדים

  ​למה תחרות זה בזבוז מיותר של זמן, כסף ואנרגיה

  ​מהו הרוטב הסודי (the secret sauce) של הטבע?

  ​מהם שלושת העקרונות שהופכים ארגון לאורגניזם חי

   שתי הטעויות הקלסיות שחברות עושות בזמני משבר:

  ​שאננות בזמן סכנה כשהנמר הטורף מסתתר ואינו נראה לעין

  ​פחד משתק מפני נמר שכלל אינו נמצא - ​והכסף יענה על הכל

  כי רווחיות גבוהה זאת מטרה ערכית ונעלה 

   מה היקום מלמד אותנו על שווקים מתרחבים?

  הרצאה חדשנית ומרחיבת אופקים יוסי יחשוף בפניכם

 • ההרצאה: "כישורי הישרדות לעסקים"


  לאחר מסע ההישרדות המופלא של יוסי גינסברג ביערות האמזונס ונסיונו כיזם לאורך השנים, 
  החליט יוסי להביא את חוקי הג'ונגל לעסקים וגיבש מספר תובנות מהותיות שנרקמו להרצאה זו.
  "חברה חייבת לשמור על רוח הסטארטאפ בתוך החברה כי כאשר אתה מתמסד, יכולים להוציא אותך מהמשחק"
  בג'ונגל, אין מספיק לכולם ולכן ישנה תחרות על כל פיסת מזון.
  ההישרדות  באמזונס הא קיצונית מאוד - הלחץ הכי גדול של מאסה ביולוגית על משאבים מתרחש שם.
  התפיסה הדארוויניסטית היא "תפיסת חסך" , רק ה "כשירים" ביותר שורדים ובאמזונס , כולם חייבים ליות כשירים כדי לשרוד.
  התחרות היא כה קשה עד כי כולם  מחוייבים לביצועי שיא.

  חוקי הג'ונגל הבאים לידי ביטוי בהרצאה:

  1. הישרדות = ביצועי שיא
  2. תחרות= כולם מנצחים
  3.  "דארווין רימה אותנו"
  4. חדשנות במקום תחרות
  5."מונופול על נישה"  - אם חידשת, אין לך תחרות
  6.יצרת מונופל, משמע תרמת לחברה
  7. קליבריום כלכלי - הישרדות היא לא בהכרח מצב שלילי
  8. אם יש מספיק לי ולך, למה צריך תחרות?
  9. חיים במצב של שפע - "אין חסך"
  10. חדשנות = אי תחרות
  11. תחרות = כולם מנצחים
  12. תחרות = לנצח ביחד כדי להצליח
  13. אסו שיהיו מפסידים - כולם מנצחים, טוב לכולם!
  14. חמלה  כתכונה נדרשת.

  אורך ההרצאה - שעה וחצי
  ההרצאה מלווה במצגת רלוונטית 
   

גלריית וידיאו של המרצה

אודות המרצה

שלושה שבועות לבד באמזונס, במקום שלא מתועד בשום מפה, בלי עזרה, בלי אף אחד ובלי תקווה. זו לא התחלה של סרט, גם לא סיפור הרפתקאות מומצא. יוסי גינסברג חווה זאת בעצמו.  בתחילת שנות ה-80, יצא יוסי גינסברג לטיול הגדול של אחרי הצבא, לאחר שעבד בעבודות מזדמנות באלסקה וניו-יורק כדי לחסוך כסף לטיול. לאחר נסיעה במספר טרמפים, התגנבות לספינת שעשועים והתארחות אצל אינדיאנים מצא יוסי את עצמו בפרו -  שם פגש את מרקוס. ביחד נסעו השניים לבוליביה, פגשו את קווין וקארל ונכנסו למעבה הג'ונגל. כעבור זמן מה התפרקה החבורה, ויוסי וחברו קווין המשיכו לבדם במסע. אז זה קרה - באל פאסו סן פדרו ישנו קניון ובו מפלים. קווין זינק למים, נסחף הצדה והצליח להימלט מהמפל הגועש, ואילו יוסי נסחף עם הרפסודה לכיוון המפל והתחיל במסע המוות. שלושה שבועות שהה יוסי לבדו בג'ונגל, מיטלטל בין תקווה לייאוש, נאבק ברעב, בנחשים, בנמרים ובנמלים טורפות. "...משכתי בכל כוחי, אך לשווא. כאילו הייתי יצוק בבטון. לא הצלחתי לזוז. שוב רציתי לבכות, אך חשתי רק גוש מוצק בגרוני. זהו זה. זה המוות. אני עומד למות כאן. סופי יהיה בביצה הזאת. השלמתי עם המוות. ידעתי שאין לי כוח להיחלץ, ואין כוח בעולם שיושיט לי יד וימשוך אותי מן הבוץ.." (מתוך ספרו "בחזרה מטואיצ'י", הוצאת זמורה-ביתן). ספרו של יוסי דחף אלפי ישראלים ומטיילים מכל העולם לבקר ביער גשם מרוחק בבוליביה, מה שהפך עיירת ג'ונגל קטנה ומנומנמת בשם רורנבאקה ליעד תיירותי מרכזי ויצר תעשייה קטנה של סיורים מאורגנים במעלה נהר הטואיצ'י. "בשנת 1992 בתפנית גורלית מוזרה, חזרתי לאחר עשור לאותו מקם בו חוויתי את הרפתקתי הראשונה," הוא מספר . "לא האמנתי עד כמה רורנבאקה התפתחה: הרחובות היו מלאים במוצ'לרים, רבים מהם ישראלים וכל אחד ממארגני הסיורים הרבים הציע לתרמילאים הנלהבים הרפתקה בנהר הטואיצ'י, תוך שהם טוענים שהם, באופן אישי, היו אלה שהצילו את חיי. ספרו של יוסי “בחזרה מטואיצ’י” תורגם לשש שפות, ראה אור ב-15 מדינות והפך לרב-מכר בינלאומי. סרט קולנוע המבוסס על ספרו יצא לאקרנים בתחילת 2018, בכיכובו של  דניאל רדקליף. יוסי גינזברג הפך למרצה מבוקש ונחשב לאחד מגדולי מספרי הסיפורים בעולם.  סיפור ההישרדות  המופלא שלו מסופר על ידו בכנסים וארועי חברה של מיטב החברות בעולם כבר מעל ל-15 שנה. יוסי מוגדר כ- Keynote Speaker: האיש שפותח את הכנס וקובע את הטון שלו.  הוא דורג לאחרונה כאחד מעשרת המרצים המבוקשים בעולם העסקים בעולם ההרצאות הבינלאומי.