Javascript אינו מופעל בדפדפן שלך. הפעל אותו על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך.

לגדל ילדים שמאמינים בעצמם | תקשורת אפקטיבית - לדבר פחות, לומר יותר

שירי בכר

שירי בכר, היא מדריכת הורים ומרצה על הורות במגזר הפרטי והעסקי. נשואה ואם לשלושה ילדים. בשנים האחרונות הגישה פינה על הורות בתוכנית הבוקר של ערוץ 10, ונמנית על צוות המומחיות של Ynet הורים. במשך 15 שנה עסקה בניהול, ולמדה מטובי המומחים על עקרונות המנהיגות, על מנת לדעת כיצד להגשים חזון, להניע לעשייה ולרתום את הלבבות. בעברה מנהלת בכירה ב-"ויזה Cal" וב- "שטראוס מים".

שירי בכר

ההרצאות / סדנאות

 • ההרצאה "משפחה בהפרעה"

  מה קורה?? אין יוצא ואין בא, יותר שעות בית, יותר מסכים, משעמם, יש יותר סיבות לריב אין לנו מושג איך להעסיק אותם, פחות שגרה, פחות גבולות, מפלס הלחץ והעצבים גואה ואין לנו שנייה לעצמנו! יש מי שבשליטה ומי שפחות, מי שמסונכרנים על לוז שנתי ומי שלא יודעים איך להתחיל את היום, וצריך לשחרר, לסנן ולהחליט על מה שווה וחשוב לתת את הדעת.. הרצאה שעושה שכל וסדר על שגרה בעיתות חירום, מה הלו"ז עם החרדה, למה לחץ, מה עם שגרה, איך לתקשר ולרתום לשיתוף פעולה, על מריבות אחים, מסכים ולמידה מקוות, איך מנמיכים ווליום , ומשפרים אווירה, כי אם כבר התכנסנו , שנפיק את המקסימום ונעביר בכייף את התקופה.
  הרצאה פרקטית, משעשעת, מאירת עיניים ומרגיעה.

 • ההרצאה "לגדל ילדים שמאמינים בעצמם"

  הדרך להגשים חלום ולגדל ילדים עם דימוי עצמי גבוה שמאמינים בעצמם. איזו מתנה אדירה, להאמין בעצמך, כנראה הכוח הכי גדול שאנחנו יכולים להעניק להם, כי מי שמאמין בעצמו, הוא זה שמעז, צולח כשלונות ובסופה של דרך מגשים, חי חיים מלאים  ומצליח. זו מתנה אדירה לחיים, והרי התפקיד הכי חשוב שלנו, ההורים, הוא להכין את הילדים שלנו לחייהם כבוגרים.   אז איך עושים את זה? איך נוכל לגרום להם להאמין בעצמם, לעשות לבד, לצלוח כשלונות ולהצליח, אם אנחנו לא מאמינים שהם מסוגלים בלעדינו?   עם יד על הלב, בכל גיל, אנחנו לגמרי מנהלים אותם. "קומו, אתם מאחרים, תתלבשו, תיכנסו להתקלח, תכינו שיעורים, תחזיר לו, עכשיו תורך, תלמד לבד, חכה לי, אני אקח אותך, תסדר, תאספי, תיכנסו לישון כבר". התרגלנו להכתיב להם והם התרגלו לא לעשות לבד.  הגיע הזמן שנפנה להם מקום, נפסיק עם שירותי היתר ונלמד  אותם עצמאות ואחריות. הגיע הזמן שנעשה קצת פחות, כדי שהם יעשו יותר. מדהים לגלות שכשההורות תובענית פחות, היא משמעותית הרבה יותר!

  הרצאה נוקבת ומדוייקת על העצמת הילדים שלנו –  לזהות ממה אנחנו יכולים לשחרר, ללמוד איך לרתום אותם לשתף איתנו פעולה, להפגין עצמאות ולקחת אחריות, לנסות ולעשות גם כשקשה, ולדעת, בכל גיל וללא צל של ספק, שהם מסוגלים לכל, גם בלעדינו.  ההרצאה מתאימה להורים לילדים בכל הגילאים

 • ההרצאה "תקשורת אפקטיבית - לדבר פחות, לומר יותר"

  הרצאה קומית, פרקטית הנותנת כלים  איך לתקשר, כי כשהתקשורת טובה היחסים טובים, כשהיחסים עולים על שרטון, התקשורת מחזירה לתלם, וכשאין תקשורת- אין יחסים. אין ספק שתקשורת היא לא עניין פשוט, וזו לא רק הטכניקה – אין לנו זמן!  הלו"ז היומי דוחק ועושה רושם שגם הילדים פחות פנויים אלינו, אבל תקשורת היא תנאי ליחסים, היא לא מותרות, היא חובה, אנחנו המבוגר האחראי בבית הזה ואסור שנתפשר.   בשם הכנות, אנחנו לא מדברים עם הילדים שלנו מספיק. אנחנו מדברים אליהם – מחלקים פקודות של עשה ואל תעשה, או מדברים עליהם עם אחרים. אבל אנחנו לא מדברים איתם מספיק, ותקשורת חשוב לקיים כל הזמן, כי חשוב להיות בקשר.   גם כשאנחנו מנסים, לא קל לנו - "איך היה בגן? כייף!" - אין לנו מושג איך לדובב אותם, אין לנו מושג איך לנהל שיחה, גיל ההתבגרות מרגיש כמו שדה מוקשים  - "אמא, את חופרת!" – אז איך, אם בכלל, אפשר לדבר איתם?!

  אפשר גם אפשר, וחשוב לאין ערוך, כי הילדים שלנו חייבים שנישאר בתמונה!  מוזמנים לגלות את הכלים הפרקטיים של תקשורת אפקטיבית, נוסחה מדוייקת ומפתיעה בפשטותה, שטובה לכל זירה חברתית, לכל גיל ולכל מסר.  בכוחה של תקשורת אפקטיבית לבסס יחסים שיש בהם  פתיחות, כנות, אמון, בטחון, קבלה, העצמה ואהבה – לדבר פחות ולומר הרבה יותר – כי אין חשוב מזה.

  ההרצאה מתאימה להורים לילדים בכל הגילאים

  אורך ההרצאה כשעה

  צרכים טכניים: מדונה או מיקרופון נייד, מקרן + בארקו והגברה

גלריית וידיאו של המרצה

אודות המרצה

במשך שנים ארוכות, כאשת קריירה,  נהגה לחזור הביתה בשעות אחה"צ המאוחרות, עם מצפון מיוסר על מעט השעות שמבלה עם ילדיה, ועדיין, את מעט הזמן שנותר מהיום "בילתה" בתפעול השוטף.  שנים ארוכות שהיו כרוכות בתסכול על הריצה אחר המשימות, על הילדים שלא משתפים פעולה ועל המחלוקות שהתלקחו בבית דרך קבע. טונים צורמים, דלתות נטרקות ותקשורת חורקת עם הילדים, היו מנת חלקה. על כל אלו נוסף התסכול על שהיא נכשלת בדבר שאמור להיות כל כך אינטואיטיבי וברור – הורות, ואיך קורה לה שהיא, שמתוקף תפקידה כמנהלת של עשרות אנשים, שכבר שנים מניעה אנשים לעשייה ומצטיינת בתקשורת בינאישית - איך קורה שדווקא בביתה שלה, היא נכשלת??

משב הרוח הרענן של פריצת הדרך, הגיע ממקום בלתי צפוי, כאשר בשיחת פרוזדור אקראית במקום שבו עבדה, אמר לה איש שהעריכה : "פחות חשוב כמה זמן את מבלה עם ילדייך. חשוב יותר איך אתם מבלים אותו ביחד."
שירי הפנימה את המסר, ובשלב הראשון לקחה את כל הכלים שצברה משנותיה כמנהלת. כלים של תקשורת בינאישית, רתימה לעשייה, עידוד ומנהיגות, ויצאה להגשים את התמונה המנצחת של המשפחה הפרטית שלה. עקרונות המנהיגות הוכיחו את עצמם, וההצלחות לא איחרו לבוא.  שירי החליטה לצאת לדרך חדשה ולהקדיש את מלוא זמנה ומרצה ללימודי ההורות, תוך שהיא מתמקדת בשילוב עקרונות המנהיגות עם העקרונות של הורות מנצחת, ובדרך בה נוכל לגדל ילדים שמאמינים בעצמם, כך שיגדלו להיות מלאי ביטחון, ידעו את ערכם ידעו לעשות את הבחירות הנכונות להם ויהיו מאושרים.

את השילוב הזה שירי מלמדת היום בהרצאות ובהדרכות פרטניות של הורים אשר מבקשים ליהנות מהורות קלה יותר, לתקשר טוב יותר עם ילדיהם ולהצליח לגדל ילדים עצמאיים ומאושרים שמאמינים בעצמם.   שירי שותפה לכתיבת הספר "24/8, איך לייצר יום נוסף בשבוע ולהיות הורים מגה אפקטיביים" ומחברת המדריך רב המכר "כיצד לגדל ילדים שמאמינים בעצמם" שירי מוסמכת מכון שפ"י של משרד החינוך, ובעלת תואר ראשון במדעי החברה.